Kelime Oyunu Version 2.7

Kelime Oyunu Version 2.7

4.0 (8,294)Games, Wordby

Description of Kelime Oyunu

Kelime Oyunu ile kelime bilgini test etmeyehazır mısın? Türkçe kelime oyunu sevenlere özel hazırlanmışyüzlerce kelimelik sorular ile kelime oyunu oynayın!

14 sorudan oluşan, 4 ile 10 harf arasında değişen kelimeleridoğru tahmin etmeye çalış, puanları topla. Takıldığın yerde harfalmayı unutma. Her sorunun puanı harf sayısı ile doğru orantılıdır.Ne kadar az harf alırsan puanın o kadar yüksek olur.

Aman dikkat! 4 dakika içinde oyunu tamamlamaya çalış.

Oynamanızı kolaylaştırmak açısından oyunda Türkçe karakterlerdenoluşan Q, F ve Alfabetik Klavye seçenekleri sunulmaktadır. Busayede Kelime oyunu kolaylıkla oynanabilir.

Kelime Oyunu uygulaması, ücretsizdir.Are you ready to test your knowledge of words and wordgames? Turkish word game play word games with hundreds of questionsprepared specially for lovers of words!

which consists of 14 questions, rangingfrom 4 to 10 words try to guess the correct letters, collectpoints. Remember to get letters where you hang out. score of eachquestion is proportional to the number of letters. What if you getless points as letters would be so high.

Beware! try to finish the game in 4minutes.

To simplify your game play consisting ofTurkish character Q, F and alphabetical keyboard options areavailable. In this way, word game easily playable.

Word Games application isfree.

App Information of Kelime Oyunu

App Name Kelime Oyunu
Package Name com.mine.android.kelimeoyunu
Version 2.7
Rating 4.0 ( 8,294 )
Size
Requirement Android 4.4 and up
Updated 2018-02-08
Installs 1,000,000 - 5,000,000
Category Games, Word
Developer

Tags: , , , ,